Czwartek, 6 grudnia 2018

Małżonka Prezydenta „Qurierem Świętego Mikołaja”

W Stoczku w województwie mazowieckim Mikołajki upłynęły wśród magicznych bożonarodzeniowych opowieści, kolędowania i wymarzonych prezentów. - Dziś przypada jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku: ofiarowujemy sobie prezenty - mówiła Pierwsza Dama podczas spotkania z wychowankami świetlicy socjoterapeutycznej. - Najważniejsze jednak jest obdarowywanie siebie nawzajem obecnością, serdecznością i życzliwością - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda, dodając, że od progu poczuła rodzinną atmosferę panującą w ośrodku. - Bardzo się cieszę, ponieważ to znaczy, że dobrze się Wam razem przebywa i współpracuje - powiedziała.

 

 

Małżonka Prezydenta dołączyła do akcji „Qurier Świętego Mikołaja” spełniającej świąteczne marzenia tych dzieci, które z różnych względów nie mogą liczyć na podarunki. W odpowiedzi na listy napisane przez najmłodszych do patrona dzisiejszego święta, jego pomocnicy przygotowali prezenty dla podopiecznych świetlic środowiskowych, wiejskich, socjoterapeutycznych oraz innych miejsc wspierających dzieci borykające się z biedą, problemami alkoholowymi i bezrobociem rodziców, brakiem akceptacji szkolnej i zaległościami w edukacji.

 

 

W Stoczku, w podziękowaniu za zaangażowanie „Qurierów Świętego Mikołaja" w przygotowanie wyśnionych upominków dzieci przedstawiły program artystyczny, za który otrzymały zasłużone gromkie brawa. Następnie podopieczni świetlicy rozmawiali o ulubionych bożonarodzeniowych tradycjach, strojeniu choinki, kolędowaniu oraz o świątecznych opowieściach, które przeczytała im Pierwsza Dama. - Czytanie to przede wszystkim świetna przygoda - przekonywała najmłodszych Małżonka Prezydenta. - Można podróżować po całym świecie, spotkać się z Eskimosami i zanurzyć w oceanie nie wychodząc z domu - mówiła, zachęcając do sięgania po książki.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama rozmawiała z młodzieżą o idei wolontariatu Następnie podopieczni ośrodka pokazali Pierwszej Damie świetlicę, w której spędzając czas po szkole wspólnie się bawią i uczą. Opowiedzieli o swoich pracach plastycznych i kąciku czytelniczym, a także szukali własnych mocnych stron, ponieważ jak zapewniła dzieci Małżonka Prezydenta, każdy z nas ma zalety, które warto pielęgnować i rozwijać.

 

Organizatorem akcji jest Fundacja Przyjaciółka, która spełnia marzenia również podopiecznych z rodzin zastępczych, ośrodków szkolno-wychowawczych i wszystkich tych miejsc, które dają najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i radość z bycia dzieckiem. Misją organizacji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz wsparcie potrzebujących rodzin. (KS)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.