Czwartek, 16 maja 2019

Spotkanie z młodymi wolontariuszami OHP

Ochotnicze Hufce Pracy wspierają w rozwoju zawodowym młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym. Prócz edukacji kształtującej przyszłą ścieżkę zawodową oferują podopiecznym zapoznanie się z ideą dobroczynności, w którą młodzi ludzie chętnie się angażują. Z wolontariuszami Mazowieckiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy spotkała się Pierwsza Dama.

 

 

W listopadzie ubiegłego roku, z okazji stulecia odzyskania niepodległości, Andrzej Duda wspólnie z Małżonką wziął udział w akcji przekazania flag narodowych, które za pośrednictwem Poczty Polskiej trafiły do polskich urzędów. Czytaj więcej >>> W prezydenckiej inicjatywie wzięli udział także Zobacz także: Pierwsza Dama: Sprawdzian stosunku do człowieka zdajecie każdego dnia celująco O małych sprawach i dużym szczęściu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie wolontariusze OHP, którzy tamto doświadczenie wspominają jako szczególne. W czwartek w Pałacu Prezydenckim opowiedzieli Pierwszej Damie o dumie płynącej ze wspólnego świętowania tej wyjątkowej dla wszystkich Polaków rocznicy, o niesieniu pomocy i zaangażowaniu w wydarzenia związane z obchodami wydarzeń patriotycznych.  Młodzi ludzie wspierali m.in. organizację uroczystości upamiętniających rocznicę Powstania Warszawskiego. Na warsztatach artystycznych wykonali kopię Pomnika Małego Powstańca jako prezent z okazji przypadających dziś urodzin Andrzeja Dudy.  Figurkę wręczyli jubilatowi, który na prośbę młodzieży dołączył do spotkania.

 

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama odwiedziła Hospicjum dla Dzieci w Łodzi W trakcie wizyty wolontariusze oraz ich opiekunowie rozmawiali z Pierwszą Damą nt. inicjatyw dobroczynnych wspieranych przez Małżonkę Prezydenta.  Opowiadała ona o swoich wizytach w szpitalach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i hospicjach: miejscach zajmujących się osobami chorymi i potrzebującymi. Agata Kornhauser-Duda podkreślała nieocenioną rolę pracowników i wolontariuszy tych placówek, którzy poświęcając innym swoją wiedzę, czas i uśmiech przekazują znacznie więcej: przekonanie osób pokrzywdzonych przez los o byciu ważnym i potrzebnym. (KS)

 

 

 

 

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.