Czwartek, 2 lipca 2020

Wizyta Pierwszej Damy w siedzibie Floslek

W czwartek Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Piasecznie, gdzie znajduje się siedziba firmy kosmetycznej Floslek. Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium i fabrykę oraz spotkała się z zarządem i pracownikami przedsiębiorstwa.

 

Floslek to polska marka produkująca kosmetyki oraz dermokosmetyki do pielęgnacji, a produkty wytwarzane w Piasecznie obecne są na rynkach niemal pięćdziesięciu krajów na czterech Zobacz także: Wystąpienie podczas wystawy „Od COP do Gospodarki 4.0” kontynentach. Rodzinna firma jest jednym z najbardziej wyróżniających się polskich przedsiębiorstw, wystawcą Polskiej Wystawy Gospodarczej. Podczas prezentacji wystawców w styczniu br. Andrzej Duda podkreślał, że „jest nam dzisiaj potrzebny kolejny skok, skok w nową erę gospodarczą, skok w erę gospodarki (…) nowoczesnej, gospodarki, która będzie kolejną erą rozwoju przemysłowego świata, a my chcemy w tym rozwoju przemysłowym świata wziąć odważnie udział”.  

 

 

Podczas zwiedzania laboratorium i fabryki Pierwsza Dama poznała komponenty poszczególnych produktów i przyjrzała się procesowi produkcyjnemu. Floslek posiada własne laboratorium R&D, w którym zespół wykwalifikowanych chemików, biotechnologów i farmaceutów, opracowuje na bieżąco nowe receptury. Specjaliści opowiedzieli Małżonce Prezydenta Zobacz także: Wręczenie nagród laureatom XXX edycji Konkursu „Teraz Polska” o kryteriach doboru składników i właściwościach produktów, zademonstrowali też jak powstaje krem. Po zwiedzeniu nowoczesnego i rozbudowanego parku maszynowego, pozwalającego na elastyczne dostosowywanie się do wymagań rynku, Małżonka Prezydenta spotkała się z zarządem i pracownikami spółki. – To wszystko robi naprawdę ogromne wrażenie, bardzo Państwu gratuluję rozwoju – mówiła Pierwsza Dama. Firma działa od 1994 roku i zatrudnia obecnie 96 osób, z których 67% to kobiety. – Bardzo się cieszę, że mamy w kraju tak silne i ambitne przedsiębiorstwa, które rozsławiają na świecie markę Polska – dodała.

 

 

Floslek korzysta z krajowych składników pochodzenia roślinnego, wspierając polskich wytwórców. W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o stałym rozwoju, zrównoważonej produkcji uwzględniającej troskę o środowisko i zasoby naturalne oraz o trendach środowiskowych. Podkreślano odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo, dyskutowano o zagranicznych rynkach zbytu i budowaniu świadomości konsumenckiej.

 

 

Spółka na co dzień zajmuje się również działalnością charytatywną, wspierając różnorodne praktyki na rzecz osób chorych na nowotwory, bierze udział w akcjach dobroczynnych i pomocowych. W kwietniu 2020 roku firma wsparła pracowników służby zdrowia, policji, podopiecznych Caritas i PCK, domy dziecka oraz domy pomocy społecznej, którym przekazano maseczki, środki ochrony, środki antybakteryjne i pielęgnacyjne. Agata Kornhauser-Duda w imieniu własnym oraz męża podziękowała za zaangażowanie i solidarność w trudnym dla wszystkich okresie wybuchu pandemii.

 

Agacie Kornhauser-Dudzie towarzyszył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Adam Kwiatkowski.  (KS)

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.