Niedziela, 18 października 2015

List Pierwszej Damy z okazji Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi

 Do Członków Sieci Bakhita

i Uczestników kampanii
z okazji Europejskiego Dnia
przeciwko Handlowi Ludźmi
 
 
Szanowni Państwo,
 
Cieszę się bardzo, że Sieć Bakhita organizuje kampanię społeczną i edukacyjno-artystyczną z okazji Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.
 

Problem współczesnego niewolnictwa jest sprawą boleśnie aktualną, która dotyka kobiet, mężczyzn i dzieci na całym świecie. Wielkim wyzwaniem jest więc przeciwdziałanie temu procederowi, który uderza w jedno z najważniejszych praw człowieka, jakim jest prawo do życia wolnego od przemocy, do życia w poczuciu miłości, godności i bezpieczeństwa. Cierpienie ofiar tej przemocy jest często milczące, dlatego trzeba stanąć odważnie w ich obronie i angażować się otwarcie w różne inicjatywy rozpowszechniające informacje o zjawisku, uwrażliwiać na problem i podnosić świadomość społeczną dotyczącą handlu ludźmi.  Jeśli obecna kampania przyczyni się także do złagodzenia lęku zranionych i zagubionych ofiar, które szukają ochrony i pomocy, będę ogromnie szczęśliwa.

 

Życzę wszystkim osobom, które solidarnie wezmą udział w dzisiejszych działaniach w dużych miastach Polski, by ich głos był słyszalny i spowodował, że kampania będzie skuteczna.

 

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy i pomagajmy.
 
 
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.